Erkek modasında ‘eski ama yeni’ dokunuşlar

Erkek modasında ‘eski ama yeni’ dokunuşlar

10 Eylül 2018 0 Yazar: admin

2018 yaz sezonu erkek modasıyla buluştu. Birbirinden farklı dokunuşlara sahip yeni trendlerin oldukça ilgi çektiğini söyleyen Faruk Sağın Erkek Giyim ve Ayakkabı Markası Genel Müdürü Faruk Sağın, “Eskileri andıran beyaz üzerine beyaz kullanımı yeni sezonda da kendini gösteriyor. Aile büyüklerinin gençlik fotoğraflarında gördüğümüz kare kesim ceketler, bol takım elbiseler ve pastel renkler günümüz tarzıyla birleşiyor. Eskinin yeniyle buluştuğu bu nokta damağınızda kelimenin tam anlamıyla ‘modern’ bir tat bırakıyor.” dedi.

Bu Yaz Beyaz Spor Ayakkabı ile Hem Şık Hem Spor Olun!

Yaz kış diye ayırmadan hemen hemen her mevsim tercih edilen beyaz spor ayakkabılar, bu yaz da zirvedeki yerini koruyor. İster şık ister spor kombinlere dâhil olan beyaz spor ayakkabılar bu yaz erkeklerin kurtarıcısı olacak. Yaz aylarında gerçekleşen özel davetlerin erkekler için sorun olmaktan çıktığının söyleyen Faruk Sağın, “Yeni sezonda rahatsız edici ve fazla ciddi takım elbiseler yerini çizgili, renkli ve bol smart casual takım elbiselere bırakıyor. Böylelikle rahat hissederken şık ve havalı olmaktan da kaçamayacaksınız.” dedi.

Renk paleti git gide genişleyen ve cazibesinden ödün vermeyen kamuflaj desen, 2018 yaz sezonunda da vitrinlerdeki yerini alıyor. Kamuflajın haki ve karamel tonlarına açık ve koyu gri, beyaz ve mavi ekleniyor. Mavi demişken… Bu yazın trend rengi olan çivit mavisi farklı kumaş teknikleriyle boyut kazanarak karşımıza çıkıyor.

Şıklık Ayrıntıda Gizli!

Modacıların yaptığı çalışmalar sayesinde şıklık yarışı sadece kadınlar arasında kalmıyor. 2018 Yaz sezonu tasarımları erkekler tarafından ilgiyle karşılanıyor. Modaya ve trendlere uygun kombinleri kusursuz hale getirmek için küçük parçalardan yararlanmak gerekiyor. Yine sezonun izlerini taşıyan kemer, fular, neon ve deri çanta ile hasır şapka oldukça havalı bir görünüm kazandırıyor.

Faruk Sağın; “Erkekler bu yaz cıvıl cıvıl, mor, turuncu, sarı ayakkabıları tercih edeceği gibi takım elbiselerini de ince veya örgü kravatlar, renkli kemerler, renkli yaka iğneleri ve kol düğmeleriyle tamamlayacak. Saatlerin yanında yerini alan bileklikler ve düğmeyi andıran küpeler ise bir hayli dikkat çekecek.” diyor.

Erkekler Bu Yaz Hawaii Baskılar Giyecek!

Bu yazın trendleri eskilerden izler taşıyor. Eskiye dönüş olarak ifade edilecek ‘Hawaii’ baskılar ve çiçek desenleri bu yazın en trendi. Şortlar çeşit çeşit kumaş ve renk seçenekleriyle vitrindeki yerlerini alıyor. Şortları blazer ceketler ve gömleklerle tamamlamak ise farklılık yaratıyor. Rahatlığın ön planda olduğu sezonda casual ayakkabılar ve sandalet kullanımı da tercih listesinin başında geliyor.

Erkeklerin yaza ve modaya ayak uydurmaları konusunda daha cesaretli olmaları gerektiğini vurgulayan Faruk Sağın, ön plana çıkarılacak renkli bir ayakkabıyı veya neon bir gömleği daha sade kıyafetlerle bütünleştirerek kolayca kombin yapabileceklerini söylüyor.