Gucci ve Alessandro Michele’in Parfüm Ailesi: Alchemist’s Garden

Gucci ve Alessandro Michele’in Parfüm Ailesi: Alchemist’s Garden

10 Ocak 2019 0 Yazar: admin

Gucci’nin kreatif direktörü olarak modanın bugününe ve geleceğine yön veren önemli isimlerden olan Alessandro Michele, eski İtalyan eczacı şişelerini andıran yeni Alchemist’s Garden koku ailesi için ilhamını geçmişten alıyor. Gucci’nin başına geçtiğinde moda tutkunlarını heyecanlandıran Alessandro, gerçek bir parfüm meraklısı. 2017’de debutunu yapan Bloom’dan sonra Alessandro, 2019’da markanın master perfumer’ı Alberto Morillas ile karşımıza oldukça orijinal bir koku ailesiyle çıkıyor.

Tam 15 farklı üründen oluşan koleksiyonda 7 parfüm, 3 parfümlü su ve 4 parfüm yağının yanında bir de XXL boy kokulu bir mum bulunuyor. Tabiki mumun dışında- katmanlar halinde uygulayabileceğiniz bu 14 koku, 48 farklı kombinasyonla kendi Gucci koku imzanızı yaratmanızı sağlıyor. Her biri farklı bir Gucci hayvanını temsil eden kokular ilhamını doğadan almış. Alessando Michele, bu parfümlerin kokladığınızda sizi hayali bir yere götürmesi için tasarlandığını söylüyor.

 

Ünlü burun Morillas koleksiyonu ‘Alchemist’s Garden parfğmlerinin her bir üyesi ana kahramanı olan bir koku karakterine sahip. Oud, amber, iris, menekşe, mimoza, gül ve odunsu notalar… Her bir koku size ayrı bir deneyimi anımsatacak. Ormanda bir yürüyüş ya da mimozalar açarken Roma’ya yapacağınız bir seyahat. Favoriniz olan kokunun üzerine ekleyin ve kendi altın formülünüzü bulun.’ sözleriyle açıklıyor.

Ürünlerin şişeleri de tam anlamıyla bir Instagram dostu. İtalyan eczacılarının vintage şişeleri, minimal çiçekler, hayvan motifleri ve altın detaylarla süslü şişeler adeta fotoğraflanmak için tasarlanmış. Koku ailesini tanıtan ve Colin Dodgson tarafından çekilen kısa film, parfümlere atıfta bulunan çiçekleri ve ikonik Gucci hayvanlarını içeriyor. Gucci kimliğini yükselten kreatif görüşüyle moda tutkunlarından sonra biz güzellik meraklılarını da heyecanlandıran Alessandro Michele, yeni parfüm ailesi Alchemist’s Garden ile güzellik koleksiyonumuza orijinal ve farklı bir dokunuş getirecek.