Kirpikleriniz soyayla gürleşsin!

Kirpikleriniz soyayla gürleşsin!

14 Nisan 2020 0 Yazar: admin

Suna Dumankaya’dan doğal güzellik sırları…

Suna Dumankaya’dan doğal güzellik sırları…
Soru
Bugüne kadar kullandığım hiçbir rimel kirpiklerime arzu ettiğim dolgunluğu kazandıramadı. Kirpiklerimin gürleşip dolgun görünmesi için ne yapabilirim?
Sinem Z./İzmir
 
Cevap
Doğal yollardan dolgun kirpiklere sahip olmak için 1 tatlı kaşığı hintyağı, 1 çay kaşığı buğday yağı ve 1 çay kaşığı soya yağını iyice karıştırıp benmari usulü ısıtın. Ilındıktan sonra bu karışımı dikkatlice kirpiklerinize sürün. Bu formülü haftada 3 kez uygulamanız kirpiklerinizin hızla uzamasını ve gürleşmesini sağlayacaktır. Size bu karışımı sonuç alıncaya kadar kullanmanızı tavsiye ederim.
 
Salatalık suyuyla sarkmadan incelin
 
Soru
Bir süre önce diyete başladım. Yaza kadar incelmek istiyorum. Spor yapmadığım için kilo verirken sarkmaktan korkuyorum. Bunu nasıl önlerim?
Yeliz N./Manisa
 
Cevap
1 yemek kaşığı pirinci 500 gram suda pişirin. Demlendikten sonra içine 1 çorba kaşığı salatalık suyu ve 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyin. Bu karışımı cildinize sürün ve 1 saat beklettikten sonra yıkanın. Haftada en az 2 kez uygulamanız gereken bu formül, vücudunuzun sarkan bölgelerinin kısa zamanda toparlanmasını sağlayacaktır. Ancak siz yine de sporu en azından yürüyüşü hayatınıza katın.
 
Vücudunuzdaki ödemi dereotuyla atın
 
Soru
Vücudumda çok fazla ödem var. Her tarafım şişmiş durumda. Ödem söktürücü bir reçeteniz var mı?
Seren T./Samsun
 
Cevap
1 tutam taze dereotunu 500 gram suyun içinde yaklaşık 6 dakika boyunca kaynatın. 15 dakika demlendirdikten sonra içmeniz gereken bu çay, şişkinliğinizden kurtulmanızı ve rahatlamanızı sağlayacaktır. Size bu çaydan günde 3 bardak içmenizi tavsiye ederim.
 
Hazım problemini papatyayla çözün
 
Soru
Son günlerde sürekli katı gıdalarla besleniyor ve bunun sonucunda hazım problemi yaşıyorum. Bu sorunu aşmak için ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Ömür Y./Bursa
 
Cevap
Bir kavanoza eşit miktarda kır papatyası, rezene, anason, kişniş, kakule ve sinameki koyun. Her sabah ve akşam bu karışımdan bir parça alıp çay gibi demleyip için. Ayrıca sabah aç karnına 1 tane kayısı ya da incir yemeli ve bol su içmelisiniz. Akşamları en az yarım saat yürüyüş yapmak da hazım probleminizin çözülmesine yardımcı olacaktır.
 
Göz çevrenizi balla şımartın
 
Soru
Göz çevremde kurumadan kaynaklanan kırışıklıklar oluştu. Bunların yerleşmesini önlemek için ne yapmalıyım?
Yasemin S./Bursa
 
Cevap
1 çay kaşığı tuzsuz tereyağı ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı sorunlu bölgenize sürüp 30 dakika bekletin. Ardından da yüzünüzü yıkayın. Bu formülü haftada üç kez uygulamanız gerekiyor.
 
 
Haber: Suna Dumankaya