Ruh eşinizi bulduğunuzu gösteren 10 işaret

Ruh eşinizi bulduğunuzu gösteren 10 işaret

3 Ekim 2018 0 Yazar: admin

Ruh eşi arayışı kendinizi eksik hissetmenizin sonucu değildir; aksine kendinizi yeterince tanıdıktan sonra hayatınıza deyim yerindeyse cuk oturan bir yol arkadaşı ihtiyacıdır. O yol arkadaşını bulduğunuzda yol daha da güzelleşir, tarifsiz duygular ve güçlü paylaşımlarla her anınız daha anlamlı hale gelir. Her anından ilham aldığınız bir yol hayal edin.

Herkes farklı sebeplerden de olsa bir ruh eşine ihtiyaç duyar. Fakat ruh eşine giden yol bazen o kadar karışık veya uzundur ki ruhunuzu yorar. Bazen o kadar erken gelir ki birlikte büyümeniz gerekir, bazen gelmesi için başınızdan sayısız ilişki ve belki evlilik geçmesi gerekir. 

Zaman zaman onu bulacağınıza dair inancınızı kaybetmeniz de muhtemel. Peki sevgili olma ihtimalinizin olduğu milyonlarca insan varken ruh eşinizi nasıl bulacaksınız? Bulduğunuzda nasıl tanıyacaksınız? İşte ruh eşinizi bulduğunuzda onu tanımanıza yardımcı olacak 10 element:

1. Tarifsiz bir his: Her şeyden önce ruh eşinizin size hissettirdiklerini tarif etmeniz oldukça zordur. Kelimelere dökemediğiniz büyük, güçlü ve istikrarlı bir histir.

2. ‘Flashback’ler: Birisi ruh eşinizse büyük ihtimalle geçmiş yaşantılarınızda bir yerlerde denk gelmişsinizdir. Daha önce aynı anda aynı yerde birbirinizi tanımadan bulunmuş olabilirsiniz. Ruh eşinizi bir yerlerden anımsıyor olabilirsiniz. Déja vu hissine benzer garip bir his olabilir.

3. Birbirinizi anlıyorsunuz: Birbirinizin cümlelerini tamamlamanız; bakışlarınızdan veya davranışlarınızdan birbirinizi anlamanız da ruh eşinizi bulduğunuzun göstergelerinden biridir.

4. Onun sözde ‘kusur’larına da aşıksınız: Hiç bir ilişki mükemmel değildir, hiç kimse de öyle. Ancak ruh eşinizle olan bağınız kolay kolay kopamayacak kadar güçlüdür. Normal şartlarda asla katlanamayacağınız şeyler ruh eşinizde kesinlikle kafaya takmadığınız, hatta görmediğiniz şeyler haline gelir. Partnerinizi olduğu gibi, değiştirmek istemeksizin seviyorsanız ruh eşinizi bulmuş olabilirsiniz.

5. Çok yoğun: Ruh eşinizle yaşadığınız ilişki diğer bütün ilişkilerinizden daha yoğundur. İyi yönleriyle de kötü yönleriyle de. Burada en önemli şey negatif olan her şeyi aşabileceğinize inanmanızdır.

6. İkiniz dünyaya karşı: Ruh eşleri birbirine o kadar bağlıdır ki genellikle birlikte hayattaki her şeye meydan okumaya hazır ve isteklidir. Ruh eşi ilişkileri uyum üzerine kuruludur.

7. Zihinsel olarak ayrılamazsınız: Ruh eşlerinin zihinlerinde ikizlerinkine benzer bir bağ vardır. Aynı anda birbirlerini aramak için telefonu ellerine alabilirler. Zaman zaman hayat sizi birbirinizden ayırsa da zihinleriniz hep bağlıdır.

8. Kendinizi güvende hissediyorsunuz: Partnerinizin cinsiyeti fark etmeksizin onun yanında kendinizi son derece güvende hissedersiniz. Ruh eşiniz yanınızda koruyucu bir melek gibidir. Yanında kendinizi rahat hissetmediğiniz birisi ruh eşiniz olamaz.

9. Onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz: Ruh eşiniz kolay kolay ayrılabileceğiniz birisi değildir. Tam tersine uğruna savaşmaya değer biridir.

10. Birbirinizin gözlerinin içine bakıyorsunuz: Ruh eşleri sıradan çiftlere göre iletişim kurarken çok daha fazla birbirlerinin gözlerinin içine bakmaya meyillidir. Bu davranış derinde bir yerde bağlılıklarının bir yansımasıdır.

Şüphesiz ruh eşiniz hayatınızı hiç olmadığı kadar güzelleştirebilir ve kendinizi hiç olmadığınız kadar tamamlanmış hissedebilirsiniz. Ancak bundan önce kendinizi tanımalı ve tamamlamalısınız. Böylece hayatınıza girecek kişi, bir ihtiyaç veya bir kurtarıcı olmayacak; yanınızda yürüyecek ve size benzersiz duygular yaşatacak bir partner olacak. Unutmayın, ruh eşiniz hayatınızı sadece daha da güzelleştirebilir. Aksi halde “ruh eşi” kavramını sorgulamalısınız.