SAÇLARIN HIZLI UZAMASINI SAĞLAYAN DOĞAL YÖNTEMLER

SAÇLARIN HIZLI UZAMASINI SAĞLAYAN DOĞAL YÖNTEMLER

19 Kasım 2018 0 Yazar: admin

Saçlarınızın uzaması yapısına göre değişir. Kısa saçlarınızdan sıkıldıysanız ve bu süreci kısaltmak istiyorsanız bu süreci hızlandırmak için doğal yöntemler var. İşte saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacak doğal yöntemler…

YUMURTA AKI

Yumurta akını saçlarınıza uygulayın ve streç film ile hava almayacak şekilde sarın. Birkaç saat beklettikten sonra yıkayın. Bu yöntemle saçlarınız daha güçlü ve daha hızlı uzayacaktır.

ALOE VERA MASKESİ

Aloe vera birçok cilt bakım ürünlerinde ve saç bakım ürünlerinde kullanılır. Saçınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar. Aloe vera maskesi için bir tatlı kaşığı bal, bir çorba kaşığı limon ve bir fincan aloe vera yeterli olacaktır. Gerekli malzemeleri karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün ve 30-35 dakika bekletin. Daha sonra saçlarınızı durulayın ve şampuan ile yıkayın. Bu işlemi haftada iki kez yapmanız uygun olacaktır. Bir süre sonra saçlarınızın uzadığını ve sağlıklı görünüme kavuştuğunu gözlemleyeceksiniz.

SAÇLARINIZA SİRKE – SU MASKESİ YAPIN

Sirke saç derinizin ve saç tellerinizin yapısını bozmadan onarabilecek etkidedir. Elma sirkesini küçük çay bardağının çeyreği kadar koyun ve yarısına kadar su ekleyin. Sirkeli suyu duşa girmeden önce saçlarınızın dibine ve saç tellerinize uygulayın. Birkaç dakika masaj yaptıktan sonra 10 dakika sonra saçlarınızı durulayın ve şampuanla yıkayın. Saçlarınızda koku kalmasını önlemek için saç kremi kullanabilirsiniz. Bu işlemi haftada iki kez yapmanız saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

YAĞ KARIŞIMLI KÜR

Aktarlardan kolaylıkla satın alabileceğiniz birkaç yağı karıştırarak bir kür hazırlayabilirsiniz. Bunun için jojoba yağı, biberiye yağı ve lavanta yağı en ideal yağlardandır. Bu yağların her birinden üçer damla damlatın. Daha sonra ikişer damla da kekik ağacı yağı ve sedir ağacı yağını ekleyin. Oluşan yağı kısık ateşte birkaç dakika ısıttıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin.

ADAÇAYI

Adaçayı saçlarınızı güçlendirir, parlak bir görünüme kavuşturur ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Bir dal adaçayı bitkisini bir litre suda kaynatın. Kaynatılan suyun biraz bekletin ve ılık bir hal aldığında saçlarınıza uygulayın. Durulama gerektirmez. İsteğe bağlı olarak durulayabilirsiniz.