Ünlü modellerin güzellik sırları

Ünlü modellerin güzellik sırları

25 Eylül 2018 0 Yazar: admin

Kişisel bakımınıza çok dikkat ediyor ve önem veriyor fakat sonuçlarını istediğiniz gibi alamıyorsanız, ünlü modellerin güzellik sırlarını deneyebilirsiniz. Cilt güzelliğinden saç bakımına kadar oluşturduğumuz bu listede, ünlülerin güzellik sırları yer alıyor. Evde bulunan malzemeler ile cildinizi daha sağlıklı ve ışıltılı bir hale getirebilir ya da en doğal yöntemlerle daha gür saçlara sahip olabilirsiniz. Peki dünyaca ünlüler bu konuda neler yapıyor? İşte ünlülerin güzellik sırları…
Ünlü modellerin güzellik sırları

Sivilceler için limon suyu, karbonat ve bal karışımı hazırlayın

Kendall Jenner bir süre önce suratındaki sivilcelerle gündeme gelmişti ve bunun hemen ardından verdiği röportajlarda pürüzsüz cildiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Pürüzsüz cildinin sırrı ise, limon suyu, karbonat ve bal ile hazırladığı özel bir karışımdan oluşuyor. Bu karışımı 1-2 kez uygulayarak sivilcelerden kısa sürede kurtulduğunu söylüyor.

Ünlü modellerin güzellik sırları

Hindistan cevizi yağı ile cildinizi nemlendirebilirsiniz

Victoria’s Secret modelleri arasında Taylor Hill cildini Hindistan cevizi yağı ile nemlendirdiğini açıkladı. “Kuru, nemsiz bir cilt, makyaj için hiç de ideal bir cilt tipi değil.” diyen Hill, bu nedenle her gün yatmadan önce cildini Hindistan cevizi yağıyla nemlendiriyor.

Ünlü modellerin güzellik sırları

Selülitlerden kurtulmak ve için ” kuru fırçalama” yöntemini deneyebilirsiniz

Dünyaca ünlü modellerden Miranda Kerr cilt güzelliğini “kuru fırçalama” yöntemine borçlu olduğunu söylüyor. Kolayca bulabileceğiniz vücut fırçalarından birini alın ve günde 1 kere olacak şekilde tüm vücudunuzu bu fırçayla çok sert olmayacak şekilde fırçalayın. Bu yöntem sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak ve ölü derilerden kurtularak çok daha pürüzsüz bir tene sahip olacaksınız. Aynı zamanda bu yöntem selülitlerin azalmasına ve yeniden oluşmasına engel olacaktır

Ünlü modellerin güzellik sırları

Saçlarınızın daha gür olmasını istiyorsanız çok sık yıkamayın

Bir diğer dünyaca ünlü isimlerden Cindy Crawford, saçları ile sık sık gündeme gelen ünlüler arasında yerini alıyor. Saçlarının gür ve sağlıklı olmasının sebebi ise çok sık yıkamamak olduğunu söylüyor. Ünlü model  üç  günde 1 saçları yıkamanın yeterli olduğunu paylaştı. Bunun dışında saçlarını asla saç kurutma makinesiyle kurutmadığını da ekliyor.

Ünlü modellerin güzellik sırları

Kıvırcık saçların bakımı için zeytinyağı ve yumurta karışımını kullanın

Ünlü fransız model ve oyuncu Noemie Lenoir, sağlıklı ve parlak kıvırcık saçları ile dikkat çekiyor. Kıvırcık saçlarının bakımını zeytinyağı ve yumurta karışımı hazırlayarak koruduğunu söylüyor. Bu karışımı kökten uca tüm saçına sürdükten sonra saçlarını bir boneyle kapatıp uyuduğunu söyleyen Lenoir,  saçlarını sabah kalkıp yıkayarak yumuşak ve kolayca şekil alabilen bir hale getirebiliyor.

Ünlü modellerin güzellik sırları