Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi

Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi

10 Eylül 2018 0 Yazar: admin

Gülümsemenizi genç ve taze tutmak, pahalı yüz fırçaları veya kırışıklık karşıtı kremler kullanmak anlamına gelmez. Yüz kaslarınızı sık sık çalıştırmanız gerektiğini önerilir. Yüz egzersizlerinin kırışıklığı önleyerek daha genç gözükmenizi sağladığı kanıtlanmış. İşte yaşlanma karşıtı 7 egzersiz…
Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi

2- Kontrast masajı

Bazen yüzünüzü sihirli bir şekilde gençleştirecek ve kaslarınızı çalıştıracak formül kontrast masajıdır. Aynı zamanda gıdığınızdan kurtulmak için de etkili bir yöntemdir. Bu masajı yapmak için bir havluya ve suya ihtiyacınız var. Havluyu ikiye katlayın ve hafif tuzlu suda soğuyana kadar ıslatın. Sonra havlunun uçlarıyla hafifçe çenenizin uçlarına vurun. Bunu 10 kez tekrarlayın, daha sonra aynı şeyi ılık suyla ıslatılmış havluyla yapın.

Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi

3- Alfabe

Çok zayıflamış yüz kaslarını güçlendirmek için alfabeyi okumak isteyebilirsiniz. Örneğin x ve o farklı şekilde telaffuz edilir, bu harfleri sesli bir şekilde gün içinde birkaç kez tekrar ederseniz kaslarınızı tekrar çalıştırmaya başlarsınız.

Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi

4- Şakaklarınızı yukarıya kaldırın

Bu hareket yüz kaslarınızın çoğunu hareket ettirecek fakat en önemlisi en zayıf kaslarımız olan şakaklarımızı çalıştıracak.
Ayna karşısına geçin, sağ elinizi sol şakağınızın olduğu bölgeye yerleştirin böylelikle parmaklarınız göz ve kaş kenarlarınızı kavramış olacak. Hafifçe bastırarak cildinizi yukarı çekin, kafanız öne eğilmesin. Bu pozisyonda kaldıktan sonra, hafifçe kafanızı sağa doğru yatırın ve yavaşça boynunuzu gerin, omuzlarını serbest bırakın. Bu pozisyonda kalın ve dilinizi kafanızın yönüne doğru çıkarın. Aynı zamanda nefes alıp verin ve “ha” sesi çıkarın, burnunuzdan nefes alın, bu pozisyonda kalarak 4-5 kez nefes alıp verin ve dilinizi çıkarmaya devam edin. Daha sonra kaslarınızı rahat bırakın ve baştan aynı hareketleri yapmaya başlayın.

Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi

5- Yüz jimnastiği

Yüz yogası genç gözükmenin anahtarıdır. Bu egzersizi haftada 3 kez mutlaka yapın. Göz kapaklarınızı indirin, gözlerinizi kapayın ve 10 saniye bu pozisyonda kalın. Daha sonra elinizi alnınıza koyun, hafifçe bastırın ve gözünüzü saat yönünde çevirin. Bu hareket göz çevrenizdeki ve burnunuzdaki kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bir sonraki hareket ise yanaklarınızı şişirmek. Derin bir nefes alın ve nefesinizi tutun, nefesinizi bir yanaktan diğer yanağa verin ve bunu 10 saniye boyunca tekrar edin.  Bunu yaparak ağzınızın kenarındaki kırışıklıklardan kurtulacaksınız.

Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi

6- Komik suratlar

Konu cildi gençleştirmek olunca yüzünüzün şeklini ciddiye almayın. Bu egzersizlerle yüzünüzü komik hale getirerek kendinizi ve arkadaşlarınızı eğlendirebilirsiniz. Örneğin ağzınızı geniş bir şekilde açıp dilinizi çenenize değdirmeye çalışabilirsiniz. Bu egzersizin amacı kaslarınızı germek ve onları geliştirmektir. Bununla birlikte her şeye şaşırmış gibi yaparak ağzınızı açıp ve kaşlarınızı kaldırabilirsiniz.

Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi